Gips na rekonstrukcje

Gips na rekonstrukcję | Orteza na rekonstrukcję

gips na rekonstrukcje
orteza na rekonstrukcje

Gips i orteza na rekonstrukcję - zalety

Szybki powrót do zdrowia

Nasz gips pozwala na szybszy powrót do zdrowia po przebytej operacji rekonstrukcji stawu.

Wodoodporność

Gips jest w 100% wodoodporna, przez co możesz bez obaw go zamoczyć. Pozwala to również na aktywne spędzanie czasu zwłaszcza podczas wakacji.

Polecany przez specjalistów

Gips Opencast jest coraz częściej polecanym rozwiązaniem przez uznanych lekarzy specjalistów.

Gips na rekonstrukcję

orteza na rekonstrukcje

Rekonstrukcja stawu – gips

Zerwanie więzadeł, osłabienie osteoporotyczne lub urazy stawów wymagają leczenia operacyjnego i ich stałej rekonstrukcji – protezoplastyki. Tego typu schorzenia dotykają najczęściej osoby w podeszłym wieku lub uprawiające sporty ekstremalne, wyczynowe. Nasz produkt to specjalistyczny gips na rekonstrukcje, który wspomaga proces regeneracji i przyspiesza czas powrotu do pełnej sprawności po przebytej operacji rekonstrukcyjnej stawu lub założeniu endoprotezy stawu.

Orteza na rekonstrukcje - klucz do pełni zdrowia

Profesjonalna orteza na rekonstrukcję

Po przebytej operacji rekonstrukcyjnej stawu konieczne jest czasowe unieruchomienie stawu w celu zagojenia i wyleczenia w pełni stanów zapalnych w tkankach. Idealnym rozwiązaniem dla uzyskania tego typu stabilizacji może Opencast. Nasz gips zbudowany jest z polimeru na włóknach naturalnych a jego unikalna, siateczkowata struktura pozwala unieruchomionej kończynie oddychać i możliwe jest jej moczenie w wodzie. Poza tym,  nie ogranicza ruchomości w stawach a jedynie utrzymuje je w stałej osi. Dzięki temu możemy dalej podejmować różnorodną aktywność fizyczną dzięki braku ograniczenia ruchomości przez specjalnie zastosowaną ortezę. Pozwala to na dużo szybszy powrót do pełni sprawności fizycznej po zakończeniu procesu rekonwalescencji.  

gips na rekonstrukcje
orteza na rekonstrukcje ręka

Gips na rekonstrukcje – aktywność już dzień po zabiegu! 

Po przebytej operacji rekonstrukcji stawu ważne jest, żeby zadbać o niego już w pierwszym dniu po zabiegu. Pokazane przez fizjoterapeutę ćwiczenia należy wykonywać zgodnie z jego zaleceniami. Z pewnością należy unikać ćwiczeń zbytnio obciążających dany staw – nie powinno wykonywać się np. przysiadów, siadać na niskich meblach, zakładać operowanej nogi na drugą nogę, schylać się do przodu, powinno się za to kąpać pod prysznicem na stojąco. Indywidualny plan dostosowany do każdego pacjenta pozwoli na szybkie efekty regeneracji i efektowny powrót do kondycji sprzed operacji. Ćwiczenia wykonywane pod okiem specjalisty zwiększą efekty terapii, warto zatem zadbać o dobranie dla siebie dobrego fizjoterapeuty lub rehabilitanta na czas po przebytej operacji. Tak samo warto dobrać odpowiedni gips na rekonstrukcje, który będzie odpowiednio stabilizować kontuzjowaną kończynę.  

Orteza i gips na rekonstrukcję - wsparcie dla stawu

Orteza lub gips na rekonstrukcje zabezpiecza operowany staw i odciąża go. Dzięki temu nie spowodujemy niepotrzebnych napięć na tym stawie i będzie on mógł swobodnie zregenerować się po operacji. OPENCAST jest wyjątkowy i dobierany indywidualnie do każdego pacjenta. Dowolny kształt i wielkość w jaką można uformować gips jest zdecydowanie jego dużą zaletą. Rekonstrukcja stawów to niezwykle delikatny dział medycyny, w którym mały błąd może pociągnąć za sobą kolosalne skutki. Odpowiednie dobranie ortezy na rekonstrukcje pozytywnie wpłynie na cały proces leczenia.

 

W zależności od potrzeb, gips może być stosowany w rekonstrukcji nadgarstka,  stawu skokowego i wielu innych. Dzięki niemu powtórna nauka chodzenia nie będzie sprawiała problemów, gdyż ten wyrób medyczny jest niezwykle lekki i wytrzymały. Regularna i systematyczna rehabilitacja, która nieprzerwanie trwać będzie po opuszczeniu murów szpitala pozwoli na szybki powrót do pełni siły